تست و معتبرسازی

  • انجام تست­های فضای تمیز شامل تست پارتیکل، تست دبی هوا، تست شدت نور، تست اختلاف فشار فضاها و تست­های عملکردی سیستم
  • بررسی و صحه گذازی گزارش تست­های نهایی اتاق تمیز
  • ارائه اسناد معتبرسازی فضاهای تمیز و هواسازهای هایژنیک شامل IQ, OQ, DQ, PQ
  • برگزاری دوره­های آموزشی بهره­برداری و نگهداری از فضاهای تمیز

مشخصات دستگاه پارتیکل کانتر

دستگاه پارتیکل کانتر یا شمارشگر ذره برای اندازه­گیری تعداد ذرات هوابرد و تعیین سایز ذرات موجود با استفاده از متد پراکنش نور طراحی گردیده است. پاک بودن جریان هوا از ذرات جامد و مایع برای تولیدات حساس در برخی صنایع از قبیل صنایع نیمه هادی، میکروالکترونیک، دارویی، غذایی و محیط­های بیوتکنولوژیک حائز اهمیت می­باشد. دستگاه­های پارتیکل کانتر برای مانیتورینگ سطح پاکیزگی هوا در صنایع ذکر شده مورد استفاده قرار می­گیرند. کنترل هوای محیط­های تولیدی محصولات حساس، موجب افزایش قابلیت اطمینان از بدون نقص بودن محصولات، کاهش هزینه­ها و بهبود شرایط محیطی می­گردد.

 

 

معرفی و تاریخچه کلین روم

شرایط عاری از آلودگی‌های ذره‌ای و باکتریایی که بوسیله اتاق‌های تمیز فراهم می‌شود، اساس بسیاری از صنایع تحقیقاتی و تولیدی مدرن است. بدون وجود شرایط تمیز، محصولات آلوده گشته و عملکرد مطلوبی ندارند و یا ممکن است که استفاده از آن‌ها مضر باشد. در سال‌های اخیر نیاز به فضاهای تمیز به طور قابل ملاحظه‌ای در کشور افزایش یافته است. این اتاق‌ها امروزه برای تولید قطعات مورد نیاز در صنایع الکترونیک و کامپیوتر، صنایع هوا و فضا، صنایع ابزار دقیق، کالیبراسیون، تولید میکروماشین‌ها و همچنین فرآیند تولید انواع داروها، تجهیزات پزشکی، غذاهای آماده و بسیاری محصولات دیگر کاربرد دارند.

استانداردهای اتاق تمیز

شاید از نام اتاق تمیز یا کلینروم اینگونه تصور شود که این اتاق، محلی است که عاری از انواع آلودگی می‌باشد. اما در واقع اتاق تمیز، از لحاظ علمی، معنی بسیار گسترده‌تری دارد که به آن جنبه تخصصی می‌دهد و برای آن تعاریف مختلفی ارایه شده است. مانند تعریف Federal Standard 209E که اتاق تمیز را اینگونه بیان می‌کند:

مشاوره و نظارت

  • بررسی و مقایسه نحوه انجام کار با استانداردها و مقررات مربوطه
  • تهیه برنامه زمان­بندی خرید اجناس، نصب و راه­اندازی پروژه
  • نظارت شامل بازدید از محل پروژه و بررسی گزارش­های کار انجام شده توسط ناظر مقیم و مطابقت آن با طراحی­های انجام شده و نقطه نظرات کارفرما و تهیه گزارش­ نهایی
  • شرکت در جلسات برگزار شده از سوی کارفرما و ارائه نظرات مشورتی به کارفرما

چهارمين نمایشگاه ایران فارما، دارو و صنایع وابسته
2 تا 4 مهرماه 1397
مصلي تهران

اطلاعات تماس دفتر مرکزی و کارخانه

  info(@) baharcleanroom.com
  56417180-56417178-56419556
  www.baharcleanroom.com
  شهرک صنعتی پرند، میدان توسعه، بلوار گلستان شرقی، خیابان فروزان، خیابان گل آرا، بلوک D112